Bu Proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti
tarafından finanse edilmektedir.

Uluslararası Ticaret Uzmanı Seviye 6 Ulusal Mesleki Standart Hazırlama Çalıştayı GerçekleştirildiMersin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan “Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Personel Belgelendirme Merkezi Kurulumu ve İşletilmesi Projesi” kapsamında Mesleki Yeterlilik Kurumu’na sunulmak üzere 17-18-19 Ağustos 2016 tarihlerinde Uluslararası Ticaret Uzmanı – Seviye 6 Ulusal Meslek Standardı hazırlama çalıştayı düzenlendi.

Çalıştay kapsamında sektör temsilcileriyle bir araya gelen uzman danışmanlar, uluslararası ticaret uzmanlarına yönelik hazırlanacak olan ulusak mesleki standart çalışmasında moderatörlük yaptı. 

Sektör temsilcileriyle ortak hazırlanacak ulusal mesleki standart önümüzdeki süreçte danışmanlar tarafından harmonize edilerek Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun (MYK) talep ettiği formatta hazırlanarak MYK onayına sunulacak.

 

 


Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu yayın içeriğinden yalnızca YFM Belgelendirme sorumludur ve bu içerik
hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti'nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.