Bu Proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti
tarafından finanse edilmektedir.

Haberler

MTSO Personel Belgelendirme Merkezi Kurulumu ve İşletilmesi Projesi lansmanı gerçekleştirildi


Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Türkiye’de ilklere imza atmaya devam ediyor. Dış Ticaret ve Lojistik alanında personel sınav ve belgelendirme hizmeti Türkiye’de ilk defa MTSO çatısı altında kurulacak olan ‘MTSO Personel Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ tarafından verilecek. Bu kapsamda MTSO, Dış Ticaret ve Lojistik alanında 5 yeterlilik ve bir de ulusal meslek standardı oluşturuyor. TÜRKAK akreditasyonu ve Mesleki Yeterlilik Kurumu yetkilendirmesi ile kurulacak olan ‘MTSO Personel Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ tarafından yapılan sınavlarda başarılı olan katılımcılara verilecek olan ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ ise tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olacak. Bu sayede belge sahibi çalışanlar Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da rahatlıkla çalışabilme imkanı yakalayacak.

Devamını OkuMTSO Ev Sahipliğinde Mesleki Yeterlilik Sistemi Tanıtım Semineri Yapıldı


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bugün 48 meslek dalında zorunlu olan Mesleki Yeterlilik Belgesi uygulamasının kısa sürede sonra 115 meslek dalında zorunlu hale gelecek olması nedeniyle Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) düzenlediği ‘Mesleki Yeterlilik Sistemi Tanıtım Semineri’ ile üyelerine uygulamanın detayları konusunda bilgi verdi.

Devamını Oku
Bu yayın Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin mali katkısıyla hazırlanmıştır. Bu yayın içeriğinden yalnızca YFM Belgelendirme sorumludur ve bu içerik
hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti'nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.